23. setkání mladých oftalmologů, 14.-15.6.2024 v Srní

Přihlášky k aktivní účasti zasílejte na csmo@email.cz

Registrace

12. setkání mladých oftalmologů (8.-10.6. 2012, Tábor)

Pro 12. setkání mladých oftalmologů jsme vybrali krásné jihočeské město Tábor.  Hotel Dvořák, který nám poskytl výborné kongresové zázemí, se nachází přímo v historickém centru města a jde o velmi pěkně zrekonstruovaný prostor bývalého pivovaru na hradbách nad údolím řeky Lužnice.

Setkání jsme zahájili tradičně v pátek po poledni blokem zajímavých kazuistik a prezentací přednesených našimi mladými kolegy. V úvodu druhého odpoledního bloku se zájemci mohli zapojit do soutěžního odborného kvízu, jehož hlavní cenou byl vyhlídkový let nad Táborem. Následovala monotematická vyžádaná sdělení zaměřená na refrakční chirurgii a glaukom. Páteční program pak pokračoval uvítacím večírkem. Po výborném rautu v hotelu Dvořák jsme vyrazili na večerní prohlídku táborského středověkého podzemí. Pod vedením průvodkyně v dobovém kostýmu, vyzbrojeni ochrannými helmami a lucerničkami jsme prošli temné podzemní chodby pod hlavním táborským náměstím a vyslechli řadu zajímavých informací z historie města. Večírek pak pokračoval tancem a zábavou v gotickém sklepení hradu Kotnov, kde byl nedávno otevřen hudební klub se stylovou lehce avantgardní výzdobou.

Sobotní odborný program zahájili kolektivním vystoupením mladí kolegové z Oční kliniky VFN Praha pod vedením prim.Diblíka a dr. Kousala. Jejich prezentace spojovalo téma „choroby očnice“. Na tento blok pak navázaly další kazuistiky a sdělení týkající se onemocnění sítnice. Po společném obědě následovala hlavní část sobotního odpoledního programu. Nejpočetnější skupina mladých oftalmologů vyrazila odvážně na sjezd řeky Lužnice. Na 9 raftech jsme statečně zdolali 12 říčních kilometrů včetně 6 jezů, několika kamenných polí a absolvovali jsme řadu vzájemných „námořních bitev“. Akce se mimořádně vydařila, jen na to koupání a cákání mohlo být malinko tepleji J. Druhá skupina kolegů si užívala poněkud klidnější odpoledne, jehož hlavní náplní byla prohlídka nedaleké Chýnovské jeskyně. Komu zbyla trocha času, prošel si malebné historické centrum Tábora, které je svými krásně opravenými památkově chráněnými domy a spoustou hospůdek, restaurací a cukráren opravdu příjemným místem pro obyvatele i pro turisty. Letošní setkání jsme zakončili závěrečným večírkem zpestřeným možností vyzkoušet si některé hazardní hry v mobilním kasinu. Jako vždy ve společnosti milých a příjemných kolegů víkend utekl jako voda, takže už se moc těšíme na příští setkání, které plánujeme v hotelu Jezerka nedaleko Sečské přehrady.

 

Za organizační výbor

MUDr. Pavla Dohnalová

 

Děkuji také touto cestou všem, kteří podpořili naše setkání. Generálnímu sponzorovi setkání - firmě Alcon, dále hlavnímu partnerovi a sponzorovi našich zahraničních stáží – firmě Pfizer, firmě Bausch&Lomb, dalším partnerům (Neomed, SantenOy, Ursapharm) a vystavovatelům (Askin, CMI, Geodis, MSD, Oculus), firmě GlimCare za ceny věnované do odborného kvízu, firmě Askin za promítání prezentací a agentuře Galén Symposion za celkové organizační zajištění akce.