23. setkání mladých oftalmologů, 14.-15.6.2024 v Srní

Oficiální Program

Pro 14. setkání mladých oftalmologů jsme výjimečně zvolili netradiční termín – akce se konala druhý lednový víkend v moderním horském hotelu Vista Dolní Morava nedaleko Kralického Sněžníku. Hotel je součástí nově vybudovaného areálu, který nabízí komplexní služby pro zimní i letní sportovně-rekreační pobyty. Vzhledem k termínu konání jsme plánovali řadu zimních aktivit včetně lyžařských soutěží, bohužel kvůli neobvykle teplému počasí nebyl v okolí hotelu prakticky žádný sníh, takže jsme naše plány museli poněkud změnit.

Setkání jsme zahájili jako vždy pátečním odpoledním odborným programem složeným ze zajímavých a velmi pěkně zpracovaných kazuistik a prezentací přednesených převážně našimi mladými kolegy. Na závěr programu přednesl dr. Červenka souhrnnou přednášku týkající se problematiky onemocnění slzných cest. Nechyběl ani tradiční odborný soutěžní kvíz o hodnotné ceny.

Uvítací večírek se konal v lyžařské restauraci a aprés-ski baru u dolní stanice lanovky nedaleko hotelu. Kromě hudby a tance si řada odvážných kolegů užívala skvělou adrenalinovou zábavu – noční jízdy na bobové dráze. Zájemců bylo tolik, že provozovatel musel výrazně prodloužit provozní dobu, aby se všichni mohli svézt i několikrát.

Sobotní odborný program tvořila opět řada kvalitních přednášek mladých lékařů, o velmi zajímavý závěr formou několika poučných kazuistik se postaral hlavní host našeho programu – naše pozvání přijala doc. Pitrová, která se s námi během své prezentace podělila o spoustu užitečných a praktických odborných zkušeností. I přes náročný předchozí společenský večer, který trval až do ranních hodin, byl kongresový sál téměř plný. 

Po společném obědě následoval sobotní odpolední program, který účastníkům nabízel několik možností. Většina kolegů se rozhodla pro účast v týmové hře Zločin v kasínu. Jednotlivá družstva plnila v okolí hotelu řadu úkolů, sbírala různé indicie a na závěr bylo jejich úkolem správně sestavit detektivní příběh a určit pachatele, což se nakonec všem podařilo. Někteří kolegové se rozhodli pro sportovnější aktivity – buď vyrazili na turistický výšlap, nebo se účastnili hotelového turnaje ve stolním tenisu. Řada účastníků také vyzkoušela výborné wellness zázemí v hotelu a dopřála si relaxaci ve vířivce, sauně nebo bazénu.

Naše setkání jsme zakončili závěrečným večírkem, kde byly zároveň vyhlášeny i výsledky všech odpoledních i večerních soutěží. V průběhu večírku se zájemci mohli zapojit do hazardních her v mobilním kasínu, zúčastnit se turnaje v bowlingu, zahrát si kulečník nebo si pod vedením instruktora vylepšit techniků úderů na golfovém trenažéru a samozřejmě si zatančit a pobavit se s kolegy.

I přes nepřízeň počasí jsme opět společně strávili velmi příjemný víkend a už se těšíme na další setkání.

Za organizační výbor

MUDr. Pavla Dohnalová

Děkuji touto cestou všem, kteří podpořili naše setkání. Generálnímu sponzorovi – firmě Alcon, hlavním sponzorům – firmě Bayer a Santen i dalším partnerům a vystavovatelům – Allergan, Apotex, Bausch&Lomb, Castor, Glim Care, EwoPharma, MSD, Mylan, Novartis, Pfizer, Ursapharm, Zeiss, firmě CMI za ceny věnované do odborného kvízu, firmě Askin za promítání prezentací a agentuře Galén Symposion za celkové organizační zajištění akce.