23. setkání mladých oftalmologů, 14.-15.6.2024 v Srní

Přihlášky k aktivní účasti zasílejte na csmo@email.cz

Registrace

15. setkání mladých oftalmologů (19. – 21.6.2015, Frymburk)

15. setkání mladých oftalmologů se tentokrát konalo na břehu „jihočeského moře“ - ve Wellness Hotelu Frymburk u přehrady Lipno. Hotel nabízí kromě výborného kongresového zázemí také rozsáhlé wellness centrum s velkým aquaparkem a celou řadou služeb a relaxačních procedur a různé možnosti sportovních aktivit.

Naše setkání začalo tentokrát již v pátek dopoledne, kdy probíhal speciální workshop na téma „Refrakce a kontaktní čočky od A do Z“ uspořádaný firmou Alcon. O tento workshop byl tak velký zájem, že jsme z kapacitních důvodu museli předčasně uzavřít registraci. Program byl skutečně velmi zajímavý, především praktická část, kde si všichni mohli aplikaci různých druhů čoček pod dohledem zkušených lektorů osobně vyzkoušet.

Po obědě byl zahájen hlavní páteční program, který se skládal z celé řady kvalitních přednášek od začínajících i zkušených kolegů na nejrůznější témata. Hlavním hostem této části programu byl primář Oční kliniky Gemini Pavel Stodůlka, který nás seznámil s horkými novinkami v oblasti refrakční a kataraktové chirurgie. Nechyběl ani tradiční odborný soutěžní kvíz o ceny. Souběžně s hlavním programem probíhal další workshop firmy Alcon, tentokrát se jednalo o praktickou výuku biometrie pod vedením primářky Věry Kalandrové z Brna. I tento workshop byl do posledního místečka zaplněn a ohlasy na jeho průběh byly ze strany mladých kolegů velmi příznivé.

Uvítací večírek s hudbou a tancem probíhal tradičně až do brzkých ranních hodin.

I přesto byl nasledující dopoledne přednáškový sál téměř zaplněn. Měli jsme možnost vyslechnout řadu zajímavých sdělení týkajících se glaukomu, refrakčních zákroků a na závěr programu se s námi kolega Pavel Němec z ÚVN Praha podělil o své cenné zkušeností a praktické rady týkající se hodnocení nálezů na sítnici prostřednictvím OCT vyšetření. 

Po společném obědě jsme měli v plánu užít si sportovní víceboj v okolí hotelu, bohužel vzhledem k nepříznivému počasí jsme museli zvolit náhradní variantu soutěží družstev v prostorách hotelu. I tak to ale byla velká legrace a k vidění byla řada mimořádných vědomostních i sportovních výkonů. Nakonec hrstka statečných absolvovala i závod na raftech na Lipně u nedaleké pláže, takže se sportovní odpoledne nakonec přece jen vydařilo. Další skupinka kolegů se vypravila stylovým výletním vláčkem do nedalekého Lipna nad Vltavou, kde i přes  prudké změny počasí, kdy slunné chvilky střídal ostrý vítr a déšť, statečně vystoupali až na vrchol oblíbeného turistického cíle - Stezky v korunách stromů. Odměnou jim byl krásný panoramatický výhled na celou lipenskou přehradu a přilehlé šumavské horské pásmo.

Společný víkend jsme zakončili závěrečným večírkem, kde byly zároveň vyhlášeny i výsledky všech soutěží. Zájemci si také mohli užít hazardní hry v mobilním kasínu, zúčastnit se turnaje v bowlingu, zahrát si kulečník nebo jen relaxovat v lobby baru, kde se za doprovodu kytar zpívalo až do rozednění..

I tentokrát jsme si náš společný víkend s partou báječných lidí opravdu užili a už se těšíme na příští setkání.

 

Za organizační výbor

MUDr. Pavla Dohnalová

 

Děkuji touto cestou všem, kteří podpořili naše setkání. Generálnímu sponzorovi – firmě Alcon, hlavním sponzorům – firmě Bayer a Santen i dalším partnerům a vystavovatelům – Allergan, Apotex, Bausch&Lomb, Castor, Glim Care, EwoPharma, MSD, Mylan, Novartis, Pfizer, Ursapharm, Zeiss, firmě CMI za ceny věnované do odborného kvízu, firmě Askin za promítání prezentací a agentuře Galén Symposion za celkové organizační zajištění akce.