23. setkání mladých oftalmologů, 14.-15.6.2024 v Srní

Přihlášky k aktivní účasti zasílejte na csmo@email.cz

Registrace

4. setkání mladých oftalmologů

4. - 6.6. 2004 Westernové městečko Šiklův Mlýn

Česká společnost mladých oftalmologů pořádala ve dnech 4. až 6. června 2004 již 4.setkání, které se konalo ve Westernovém městečku Šiklův Mlýn. Tento největší přírodní westernový areál v ČR se nachází v krásném údolí říčky Bobrůvky na Českomoravské vysočině.
Prostředí bylo opravdu stylové - již při příjezdu uvítala každého účastníka hosteska v dobovém kostýmu a kovboj na koni.
Hlavními hosty odborného programu byli: prim. MUDr. B. Brožek, CSc. (Presbyopie), prim. MUDr. P. Stodůlka, Ph.D. (LASIK), problematice glaukomu se ve svých sdělením věnovali: prim. MUDr. D. Bartoš, CSc., prim. MUDr. K. Marešová a MUDr. M. Fučík. Tradičně na velmi dobré úrovni byla i řada dalších sdělení přednesená některými kolegy z řad ČSMO.
Nechyběly ani oblíbené reportáže ze zahraničních stáží, ve kterých se mladí lékaři podělili o své dojmy, zážitky a nové poznatky získané na různých evropských pracovištích v letošním i loňském roce.
Páteční večer v Saloonu nám kromě kulinářských specialit zpříjemnila svým vystoupením i skupina herců akčního divadla, kteří předvedli několik scének jako vystřižených ze skutečného Divokého Západu včetně pistolnických soubojů a divoké jízdy na koních a atmosféru umocnil i skvělý pěvecký výkon Arizonské pěnice - Tornádo Lu.
Sobotní odpoledne bylo věnováno zlatému hřebu společenského programu – westernovým soutěžím. Účastníci byli rozděleni do skupinek a každé „bandy“ se ujal dobový průvodce. Soutěžilo se v rýžování zlata, ve střelbě a poznávání dobových zbraní, v hodu rezavou podkovou na cíl a vyzkoušeli jsme si i základy ovládání lasa a biče. K nejnáročnějším disciplínám patřila zkouška odvahy v baru U hrobníka. Podle zručnosti, statečnosti i znalostí jednotlivých soutěžících byla každá banda odměňována zlatými valounky. O vítězství rozhodl závěrečný rozstřel mezi zástupci dvou nejúspěšnějších družstev. Jeho hrdinkou se stala dr. Taťána Krejzková, která svými pevnými nervy a rychlou rukou strhla vítězství na stranu bandy Divokého Billa. Sobotní večer byl za doprovodu příjemné country kapely věnován výuce country tanců. Nálada byla svělá (nejen díky oblíbené Tequile) a tančilo se až do pozdních nočních hodin.
Nedělní program byl již individuální, v areálu Westernového městečka se konaly oslavy Dětského dne s pestrým programem nebo bylo možno navštívit celou řadu kulturních i přírodních památek, které nabízí blízké okolí.
A již nyní se můžeme těšit na již 5. setkání ČSMO 3.-5. června 2005.

MUDr. Pavla Dohnalová
e-mail: csmo@centrum.cz
Děkujeme generálnímu sponzorovi – firmě Pfizer i zástupcům ostatních firem - Erilens, Askin&CO a Oftis-Opta za spolupráci a sponzorování akce.