Je za námi 23. setkání mladých oftalmologů

Fotky z události

7. setkání mladých oftalmologů, hotel Hubertus, Valtice

Mladí oftalmologové se tentokrát sešli o prvním podzimním víkendu v srdci jihomoravského vinařského kraje – ve Valticích. Hlavním místem konání byl zámecký hotel Hubertus, ale díky nečekaně vysokému počtu účastníků bylo zaplněno i několik okolních penzionů. Odborný program se již tradičně skládal ze dvou částí – páteční volná sdělení, která přednesli většinou mladí kolegové (včetně oblíbených reportáží ze zahraničních stáží) a dále pak sobotní blok, který byl monotematicky zaměřen na problematiku katarakty. Naše pozvání přijali vážení hosté z řad nejlepších českých kataraktových chirurgů (doc. Baráková, dr. Ernest, dr.Hycl, doc. Pašta, prof. Rozsíval a prim. Stodůlka) a tomu odpovídala i vysoká úroveň jednotlivých sdělení (viz odborný program), která na sebe velmi dobře navazovala a zcela komplexně shrnula současné poznatky a trendy týkající se katarakty. Zvláštní poděkování patří doc. Barákové, která koordinovala přípravu tohoto kataraktového bloku a také se ujala moderování.

Nedílnou součástí našich setkání je vždy i společenský program, který jsme zahájili pátečním večírkem ve sklepní vinárně hotelu Hubertus. Úvod večera patřil degustaci vzorků 10 druhů vín, která nám představil jejich výrobce a uznávaný vinař Ing. Šabata z nedalekých Rakvic. Někteří kolegové možná jeho výkladu nevěnovali až tak velkou pozornost, ale soudě podle následné konzumace toto kvalitní víno chutnalo opravdu všem. Příjemnou atmosféru večera dokonale dotvářela cimbálová muzika Réva, která potěšila nejen tradičními moravskými písněmi, ale i zajímavým podáním našich i světových rockových hitů.

Na sobotní odpoledne si většina účastníků zvolila společný výlet na architektonickou perlu Jižní Moravy – zámek Lednici. Po prohlídce překrásných zámeckých interiérů jsme mohli z paluby malých motorových loděk plujících po zámecké Dyji obdivovat velmi pěkně upravený zámecký park. Projížďka končila vyhlídkové věže Minaretu, odkud byl nádherný rozhled po okolí. Příjemně letní slunečné počasí ještě umocnilo pozitivní dojmy z tohoto krásného místa.

Závěr našeho setkání patřil sobotnímu večírku v soukromém vinném sklípku v Hradební ulici ve Valticích, jehož majitelem je prezident Vinařské akademie a uznávaný mezinárodní degustátor Ing. Kopeček. Naše hostitelka paní Zouharová nám po krátkém přivítání nabídla několik druhů výborného sudového vína, burčák a samozřejmě i speciality moravské domácí kuchyně. Posezení s hudbou a tancem bylo příjemnou tečkou za naším letošním sjezdem a již se určitě všichni těšíme na 8. setkání mladých oftalmologů které se bude konat 20.-22. června v hotelu Bezděz u Máchova jezera.

Za organizační výbor
MUDr. Pavla Dohnalová

Děkujeme i všem našim partnerům, především firmám Neomed a Pfizer (Pfizer je zároveň i spoluorganizátorem našich zahraničních stáží) i ostatním sponzorům – firmám Alcon, Bausch&Lomb, Ursapharm, Askin, Erilens, IBI, MSD, Oculus, Santen a optice Essilor za podporu a spolupráci při přípravě našeho setkání.